Metabolická DEXA

Hledáme souvislosti. Jsme jediným pracovištěm našeho regionu, které se metabolickým parametrům při DXA vyšetření věnuje.

Víme, že v době diagnostiky nemoci nám chybí čas, který jsme ztratili tehdy, kdy byla možná prevence a nebylo třeba léčit komplikace zjištěného onemocnění.

Prevenci zaměřujeme nejen na osteoporózu, ale jako erudované endokrinologické pracoviště i na další metabolická rizika měřením tělesného složení, často u pacientů při zahájení a v průběhu redukce tělesné hmotnosti. Hodnotíme rozložení tukové tkáně, s vysokou přesností také její změny, množství a plochu útrobního (viscerálního) tuku, hlavního rizikového faktoru metabolických chorob (kardiovaskulárních onemocnění, diabetu mellitu).

Jdeme ještě dál, věnujeme se stavu vaší svalové hmoty, především jejímu úbytku, který s kondicí pohybového aparátu souvisí. Naší ordinací prochází pacienti s neurologickými, revmatologickými chorobami, s kortikoterapií nebo s nedostatkem pohlavních hormonů, které mohou množství svalové hmoty ovlivnit. Diagnostikujeme sarkopenii, patologický úbytek svalové tkáně, který u starších lidí bývá podkladem pro frailty syndrom, syndrom křehkosti organismu.

Celotělové vyšetření lékařským přístrojem a lékařem hodnocené zajišťuje přesnost a není nahraditelné, především pokud se jedná o posouzení zdravotního stavu. Navíc při patologickém nálezu provedeme příslušná hormonální a metabolická vyšetření.

Mohou je absolvovat pacienti s kardiostimulátorem.
Pojďte s námi uvažovat moderně. Pokud se chcete o svém těle dozvědět více, vyšetříme vás. 

Kontaktujte nás

telefon+420 778 071 534
emaildenzitometrie@parendo.cz

© 2024 - Parendo.cz - všechna práva vyhrazena