MUDr. Pavla Řehořková, Ph.D.internista, endokrinolog

Metabolická DEXA

Hledáme souvislosti. Jsme jediným pracovištěm našeho regionu, které se metabolickým parametrům při DXA vyšetření věnuje.

Víme, že v době diagnostiky nemoci nám chybí čas, který jsme ztratili tehdy, kdy byla možná prevence a nebylo třeba léčit komplikace zjištěného onemocnění.

Prevenci  zaměřujeme nejen na osteoporózu, ale jako erudované endokrinologické pracoviště i na další metabolická rizika měřením tělesného složení, často u pacientů při zahájení a v průběhu redukce tělesné hmotnosti. Hodnotíme rozložení  tukové tkáně, s vysokou přesností také její změny, množství a plochu útrobního (viscerálního) tuku, hlavního rizikového faktoru metabolických chorob  (kardiovaskulárních onemocnění, diabetu mellitu).

Jdeme ještě dál, věnujeme se stavu vaší svalové hmoty, především jejímu úbytku, který s kondicí pohybového aparátu souvisí. Naší ordinací prochází pacienti s neurologickými, revmatologickými chorobami, s kortikoterapií nebo s nedostatkem pohlavních hormonů, které mohou množství svalové hmoty ovlivnit. Diagnostikujeme sarkopenii, patologický úbytek svalové tkáně, který u starších lidí bývá podkladem pro frailty syndrom, syndrom křehkosti organismu.

Celotělové vyšetření lékařským přístrojem a lékařem hodnocené zajišťuje přesnost a není nahraditelné,  především pokud se jedná o posouzení zdravotního stavu. Navíc při patologickém nálezu provedeme příslušná hormonální a metabolická vyšetření.

Mohou je absolvovat pacienti s kardiostimulátorem.

Pojďte s námi uvažovat moderně. Pokud se chcete o svém těle dozvědět více, vyšetříme vás.

 

 

 

Objednejte se na telefonu, emailu nebo pomocí kontaktního formuláře.

+420 778 071 534
denzitometrie@parendo.cz
kontaktní formulář

Kontaktní formulář

ODESLAT

Jak se k nám dostanete

hlavní vchod je z třídy Edvarda Beneše. Poliklinika, má zajištěn bezbariérový přístup pro imobilní pacienty a výtah do všech pater.

u polikliniky je veřejné bezplatné parkoviště, dostupné z třídy Edvarda Beneše.

dostanete se k nám autobusy číslo 9, 18, 25 a 27 ze zastávky Benešova nebo autobusy číslo 16, 23, 24 ze zastávky U Dvora.